Vrije tijd voor minder mobiele personen

In Temse zorgen we ervoor dat onze vrijetijdsvoorzieningen toegankelijk zijn voor minder mobiele personen.

Cultuur

  • Gereserveerde plaatsen: in theaterzaal Roxy zijn vooraan op de hoeken 4 plaatsen voorzien voor een rolstoel. Reserveer je plaats op voorhand. 
  • Vraag begeleiding aan: mensen met extra noden helpen we graag. Contacteer team Cultuur.
  • Assistentiehonden zijn welkom in alle gemeentelijke gebouwen.
  • Bij grote gemeentelijke evenementen kan je met je rolstoel vlot overal terecht en indien mogelijk voorzien we vooraan het podium een zone voor rolstoelen.
  • Parkeerplaats: in de betalende zone van Temse centrum kan je met een geldige parkeerkaart voor mindervaliden gratis parkeren. Ook aan theaterzaal Roxy zijn parkeerplaatsen voor mindervaliden voorzien.
  • Aangepaste infrastructuur: team Cultuur in AC De Zaat is toegankelijk (lift, rolstoel aanwezig, parkeerplaatsen voor mindervaliden). De gelijkvloerse infrastructuur van Theaterzaal Roxy inclusief de toiletten zijn aangepast voor mensen met een rolstoel. De filmzaal bevindt zich op de eerste verdieping en is enkel bereikbaar met de trap. De feestzaal van het gemeentehuis, Emiel Naudtszaal en Mosterdpot zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers (parkeerplaatsen en toiletten voor mindervaliden).

Bibliotheek

  • Toegang en infrastructuur: het bibliotheekgebouw is toegankelijk voor mensen met een beperkte mobiliteit, met onder andere een lift, aangepast sanitair en een infobalie op maat van rolstoelgebruikers. Tussen de boekenrekken is voldoende ruimte voor rolstoelen.
  • Parkeren: in de Paterstraat, om de hoek van de ingang, is er een parkeerplaats voor mindervaliden en houders van een geldige parkeerkaart.
  • Assistentiehonden zijn welkom in alle gemeentelijke gebouwen.
  • Bib aan Huis: de bibliotheek levert op afspraak boeken, dvd’s of andere materialen aan huis voor wie minder mobiel is.
  • Collectie: de bibliotheek heeft een ruim aanbod van boeken in eenvoudige taal, e-boeken, grootletterboeken, luisterboeken, Daisyboeken en Daisy-spelers voor personen met een visuele of mobiele beperking, dyslexie of een andere leesbeperking. Medewerkers van de bibliotheek bieden ondersteuning bij het installeren van de Anderslezen app of de app om e-boeken uit te lenen.
  • Deelname aan activiteiten: voor zittende activiteiten kunnen wij plaatsen op de eerste rij voorzien. Bij activiteiten voor scholen, volwassenen en kinderen houdt de Bib rekening met bijzondere noden of bepaalde verzoeken.

Sport 

  • Parkeren: in sporthal Temsica, Het Gelaag, Tilroda en het OLC F. Schuerman zijn er parkeerplaatsen voorzien voor mindervaliden.
  • Aangepaste infrastructuur: alle sportaccommodaties zijn rolstoeltoegankelijk behalve sporthal Tilroda, de bovenverdieping van De Hoeve en de voetbalkantine.
  • Er zijn sportclubs die activiteiten organiseren voor specifieke doelgroepen. Zo kunnen bijvoorbeeld blinden gaan waterskiën bij de club met aangepaste begeleiding.
  • Personen met een beperking kunnen deelnemen aan de sportkampen. Contacteer team Sport.
  • Jaarlijks organiseren we, samen met de burensportdienst, 'ontdek de ster'. Dit is een grootschalige sportdag specifiek gericht naar kinderen en jongeren met een beperking.
  • In het retributiereglement is een voordeeltarief opgenomen (50%) voor G-sportactiviteiten die worden georganiseerd door een erkende sportclub van Temse.
Naar top