Subsidies voor coachingtraject tegen zwerfvuil en sluikstort

Temse krijgt subsidies voor een coachingtraject van Mooimakers in de strijd tegen zwerfvuil en sluikstort.

Mooimakers is het Vlaamse initiatief tegen zwerfvuil en sluikstort van de OVAM, Fost Plus en de VVSG. De OVAM is verantwoordelijk voor het afvalstoffen-, materialen- en bodemsaneringsbeleid in Vlaanderen.

Mooimakers ondersteunt lokale besturen om samen met inwoners, verenigingen, scholen en bedrijven de strijd aan te gaan tegen zwerfvuil en sluikstort. Zo krijgt Temse subsidies voor een drie jaar durend coachingtraject van Mooimakers.

Verdere aanpak zwerfvuil en sluikstort

Temse stelde zich eerder kandidaat voor het coachingtraject. Onze gemeente werd geselecteerd: het driejarige traject ging in juni van start. Dankzij het traject introduceert een coach van Mooimakers enkele beproefde maatregelen tegen zwerfvuil en sluikstorten. Denk maar aan een vuilnisbakkenplan of de aanpak van probleemlocaties. Bij een vuilnisbakkenplan wordt per vuilnisbak het type, de plaats, het onderhoud en de vullingsgraad bekeken. Zo staat de juiste vuilnisbak op de juiste plaats om zwerfvuil te minimaliseren. Bij probleemlocaties ligt de focus op moeilijk te controleren (afgelegen) locaties, zoals velden, parken en landwegen.

Naast de verplichte acties (vuilnisbakkenplan, veegplan en handhaving) zal onze gemeente ook werken aan eigen projecten. We nemen deel aan Operatie Proper (specifieke acties, samen met scholen en verenigingen) en de Week van de Handhaving in oktober 2025.

Subsidies van 50 000 euro

Mooimakers voorziet 50 000 euro om nieuwe projecten, extra inspanningen en een deel van de bijkomende personeelskosten op te vangen.

Gepubliceerd op vrijdag 27 jun 2025 om 10.41 u.

Thema's

Naar top