Ontmoet Els

Els Vercouteren werkt al jaren voor eerlijke handel. Samen met de Trekkersgroep Fair Trade Gemeente Temse hielp ze mee om het label FairTrade Gemeente te behalen en 10 jaar te behouden.

Wij willen dat mensen nadenken over wat ze kopen en waar die producten vandaan komen.

Als je weet dat boer(inn)en te weinig geld krijgen voor hun werk, ga je ‘anders’ kopen. Fair trade gaat niet alleen over andere landen, maar ook over lokale producenten. Grote ketens en supermarkten bepalen de prijzen en zo houden producenten weinig over.

Vroeger was ik leerkracht geschiedenis. Ik merk dat sommige oude koloniale structuren vandaag nog invloed hebben. Voor mij is vrijwilligerswerk een manier om samen met positief ingestelde mensen iets te veranderen. Ik zet mij in om mensen bewust te maken van hun keuzes.

Ik help ook de Wereldwinkel met campagnes, evenementen en projecten voor scholen. Ik sta niet in de winkel, maar organiseer workshops en lessen. Sinds kort ga ik ook langs bij bedrijven. Het is fijn om te zien dat kinderen en bedrijven meer nadenken over eerlijke handel.

FairTrade-activiteiten

  • van 1 tot 4 oktober: Zoek de FairTrade Stoel (iedere dag andere locatie) aan de hand van dagelijkse tip in etalage van Wereldwinkel (Scheldestraat) en op www.facebook.com/OxfamWereldwinkelTemse
    (geschenkpakket van 40 euro voor snelste vinder/dag)
  • elke 4de vrijdag: Oxfamcaravan met koffie en chocolade op wekelijkse markt
  • donderdag 6 november, 19.30 u., Gemeentehuis: FairTrade-avond met Ruslandkenner dr. Joris Van Bladel en muziek van Amoria
Gepubliceerd op dinsdag 23 sep 2025 om 10.43 u.
Naar top