Home
Centrumstraten zijn één fietszone Afdrukken

Het centrum van Temse bevat sinds eind juli een fietszone. Fietsers staan er vanaf dan centraal. Zo hebben we meer aandacht voor de zachte weggebruiker, duurzame mobiliteit én verhogen we opnieuw de verkeersveiligheid in onze gemeente. Uiteraard blijft het centrum bereikbaar voor alle verkeer.

Welke straten behoren tot de fietszone?

De Markt, Kasteelstraat, Nijsstraat, Wilfordkaai, Dijkstraat, K. Wautersstraat, Veerstraat, Priester Poppestraat en Consciencestraat  vormen één grote fietszone.

De zone wordt aangeduid met de borden F111 en F113 met zonale geldigheid en thermoplastmarkeringen op het wegdek.

 

Wat mag en mag niet?

Een fietszone betekent niet dat er geen wagens meer toegelaten worden in de straten die tot de zone behoren.  Het betekent wel dat onze gemeente klaar en duidelijk de kaart van de fietser trekt en aan deze weggebruikers een prominente plaats wil toekennen. Fietsers mogen in de zone de gehele breedte van de rijbaan innemen, voor zover die in zijn/haar rijrichting vrijgesteld is, vandaar ook de markeernagels en glasbolreflectoren in de eenrichtingsstraten waar fietsverkeer in de tegenrichting toegelaten is. Wagens zijn in deze straten slechts te gast en krijgen een ondergeschikte rol. Zo mogen bestuurders van gemotoriseerde voertuigen de fietsers niet inhalen en geldt er nog steeds 30 km/u.

 

Markt is éénrichting

Samen met de invoeren van de fietszone werd ook de Markt tussen de Wilfordkaai en Oeverstraat eenrichting. Zo moet het verkeer komende uit de Dijkstraat en de Wilfordkaai verplicht naar rechts rijden om een lus rond het marktplein te maken en aan te sluiten op de Kamiel Wautersstraat en de Kasteelstraat.  

Laatst aangepast op dinsdag, 09 augustus 2022 13:31
 

Deze website maakt gebruik van cookies. Cookies zijn kleine informatiebestanden die automatisch op de harde schijf van jouw computer bewaard worden. Cookies maken het mogelijk om de toegang tot de site en de navigatie te vergemakkelijken en sneller en efficiënter te laten verlopen. Sommige cookies zorgen ervoor dat een website grafisch netjes verschijnt, andere dat een websiteapplicatie correct werkt. Cookies zijn ook nodig voor analyses van het surfgedrag bv. via Google Analytics (zie hierboven). U kunt uw browserinstellingen aanpassen zodat cookies niet worden aanvaard of dat u een waarschuwing krijgt wanneer u cookies krijgt toegestuurd. U kan ons privacybeleid en ons cookiebeleid onderaan de pagina terugvinden.

Door op ok te klikken aanvaard u het gebruik van cookies door deze website.