Home
Coronacijfers in Temse evolueren gunstig Afdrukken

 

Bericht van 4/9/2020

Coronacijfers in Temse blijven gunstig evolueren

Op donderdag 3 september vergaderde de Veiligheidscel van Temse. Daarbij wordt telkens de stand van zaken van de coronacijfers geëvalueerd op basis van gegevens van de Lokale Huisartsenkring, het Agentschap Zorg en Gezondheid en Sciensano.

Sinds de uitbraak van de tweede golf werden 99 nieuwe besmettingen genoteerd, hoofdzakelijk in de centrumgemeente. Twee inwoners werden opgenomen in het ziekenhuis. Er zijn geen overlijdens aan Covid-19 geregistreerd. Opvallend is dat 30 % van de besmette personen jonger is dan 18 jaar. Twaalf inwoners zijn nog in quarantaine.

Ook de toestand in de woonzorgcentra is gestabiliseerd: geen nieuwe besmettingen bij de residenten, noch het personeel.

De cijfers tonen aan dat de toestand gunstig blijft evolueren. De Veiligheidscel besliste bijgevolg om geen bijkomende maatregelen te nemen.

Bovenop de federale richtlijnen blijft in Temse het bij zich hebben van een mondmasker verplicht, zodat het te allen tijde kan gebruikt worden waar nodig of wenselijk.  

Het Lokaal Bestuur roept de bevolking op om de richtlijnen strikt te blijven volgen. Het loont, zo blijkt uit de huidige cijfers!

De Veiligheidscel, voorgezeten door burgemeester Luc De Ryck, wordt gevormd door de noodplanningsambtenaar (Bob De Ryck) en vertegenwoordigers van de Huisartsenkring (dr. Yves Rosiers), Hogere Gezondheidszorg, schepencollege, gemeentepersoneel, Politie, Hulpverleningszone Waasland (Brandweer) en de woonzorgcentra. Vanaf de volgende vergadering worden ook de scholengemeenschappen uitgenodigd.

-------------------------------------------------------------

Bericht van 21/8/2020

In Temse vergadert de Veiligheidscel om de 2 weken. Op donderdag 20 augustus evalueerde zij de stand/gang van zaken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de 3 verschillende statistische bronnen: de Lokale Huisartsenkring, het Agentschap Zorg en Gezondheid en Sciensano.

De vergadering concludeerde dat de toestand in Temse gunstig evolueert. De besmettingen situeren zich vooral in de centrumgemeente. Alle leeftijden komen aan bod, maar opvallend is dat 25 % jonger is dan 18 jaar. Voor zover bekend, zijn geen overlijdens genoteerd sinds de tweede golf. Een 8-tal personen zijn nog in quarantaine.

Gezien deze gunstige evolutie werd beslist geen bijkomende maatregelen te nemen.

Bovenop de federale richtlijnen is in Temse (o.m.) het bij zich hebben van een mondmasker verplicht, zodat het te allen tijde kan gebruikt worden waar nodig of wenselijk.  

Het Gemeentebestuur beklemtoont zijn nadrukkelijke oproep tot de bevolking om de richtlijnen optimaal te volgen.

De Veiligheidscel, voorgezeten door burgemeester Luc De Ryck, omvat de noodplanningsambtenaar (Bob De Ryck) en vertegenwoordigers van de Huisartsenkring (dr. Yves Rosiers), Hogere Gezondheidszorg, schepencollege, gemeentepersoneel, Politie, Hulpverleningszone Waasland (Brandweer) en de woonzorgcentra.

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Bericht van 18/7/2020

Eerder vandaag (18 juli 2020) werd onze gemeente vermeld tijdens het VTM-journaal in het kader van gemeenten waar zeer recent een verhoogde uitbraak van COVID-19 werd vastgesteld.
Hoewel ook in onze gemeente, net zoals in heel Vlaanderen, een stijging van bevestigde COVID-19 besmettingen kan worden waargenomen, hebben wij de afgelopen dagen geen indicaties ontvangen dat de situatie in Temse veel ernstiger zou zijn dan elders op het grondgebied.

Uiteraard nemen wij deze bewering zeer ernstig en analyseren wij dagelijks de situatie, met medewerking van de huisartsen, de hulpdiensten, het zorgpersoneel, de ordediensten en de vele verantwoordelijken op het veld. Zo zijn wij er wel degelijk van op de hoogte dat de concentratie aan COVID-19 besmettingen op bepaalde locaties hoger is dan gemiddeld. Binnen de schoot van de lokale veiligheidscel, waar de eerder vernoemde instanties vertegenwoordigd zijn, worden dan ook op zeer regelmatige tijdstippen verdere stappen ter bestrijding van COVID-19 genomen.
Voor een goed begrip: er is op dit moment GEEN besmetting met COVID-19 vastgesteld in onze woonzorgcentra.

Wij roepen onze inwoners op om zeker de ingeslagen weg van de genomen voorzorgsmaatregelen verder strikt op te volgen. Dit wil zeggen: mondmaskers dragen waar verplicht maar ook bij circulatie op het openbaar domein, handen wassen en voldoende afstand bewaren! De gemeentelijke overheden zullen indien nodig de gepaste maatregelen nemen voor een efficiënte bestrijding van COVID-19.

Laatst aangepast op vrijdag, 04 september 2020 09:08
 

Deze website maakt gebruik van cookies. Cookies zijn kleine informatiebestanden die automatisch op de harde schijf van jouw computer bewaard worden. Cookies maken het mogelijk om de toegang tot de site en de navigatie te vergemakkelijken en sneller en efficiënter te laten verlopen. Sommige cookies zorgen ervoor dat een website grafisch netjes verschijnt, andere dat een websiteapplicatie correct werkt. Cookies zijn ook nodig voor analyses van het surfgedrag bv. via Google Analytics (zie hierboven). U kunt uw browserinstellingen aanpassen zodat cookies niet worden aanvaard of dat u een waarschuwing krijgt wanneer u cookies krijgt toegestuurd. U kan ons privacybeleid en ons cookiebeleid onderaan de pagina terugvinden.

Door op ok te klikken aanvaard u het gebruik van cookies door deze website.