Verplicht chippen en steriliseren van honden en katten

Identificatie en registratie

Elke hond en kat moet geïdentificeerd (gechipt) en geregistreerd worden. Zeker wanneer de hond of kat verkocht of weggeven wordt. De persoon die het dier (gratis) weggeeft of verkoopt, is hiervoor verantwoordelijk.

Verplichte sterilisatie van huiskatten

Temse kampt, net als andere steden en gemeenten, met een enorme overpopulatie van zwerfkatten. Dit komt doordat er onvoldoende kennis is over de verplichting van sterilisatie.

De 1+1=6 kattenregel

Een koppel niet-gesteriliseerde en niet-gecastreerde katten brengt gemiddeld zes kittens ter wereld en dat tot 3 keer per jaar. Dat zijn 18 kittens per jaar. Team Dierenwelzijn ontvangt wekelijks meldingen van nesten kittens.

Elke kat, geboren na 31 maart 2018, moet verplicht gecastreerd of gesteriliseerd zijn ten laatste op een leeftijd van 5 maanden of wanneer je de kat weggeeft of verkoopt. Katten, geboren tussen 31 augustus 2014 en 1 april 2018, moesten ten laatste op 1 januari 2020 gesteriliseerd zijn.

Katje verloren? Maak je gegevens zichtbaar op databank

Dode katjes, gevonden op het openbaar domein, worden na melding opgehaald door de gemeente. Soms worden ook verloren gelopen katten binnengebracht.

Hoewel het sinds 2017 verplicht is om je kat te laten chippen en de politie over een chiplezer beschikt, is  het vaak niet mogelijk voor hen om kat te identificeren. Door privacyregels kan sinds 1 mei 2021 alleen de dierenarts de chip lezen.

Ben je je geregistreerde huiskat kwijt en wil je de kans om ze terug te vinden vergroten, dan doe je er goed aan om je contactgegevens openbaar te zetten op de website van de centrale databank. Het is een kleine moeite, maar het maakt het veel gemakkelijker om je verloren kat terug te vinden. 

Geef toestemming voor het zichtbaar maken van je gegevens

Lokaal Bestuur Temse en Gaia sensibiliseren

Samen met Gaia zet ons Lokaal Bestuur in op het sensibiliseren van de inwoners. Op regelmatige basis zal de Katmobiel Oscar van Gaia onze gemeente bezoeken om inwoners te informeren en te sensibiliseren. Gaia biedt ook lespakketten aan onze scholen aan.

Naar top